Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO Uzmanı Nedir? SEO Neden Önemlidir?

İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, artık Google gibi arama motorları kullanıcılara gösterecekleri içerikleri çeşitli kriterler ile sıralamaya başladı. Arama motorlarının bu şekilde bir filtreleme yapmasıyla birlikte Seo danışmanı mesleği de uçuşa geçti.

SEO uzmanı nedir? Seo neden önemlidir? gibi sorularınıza yönelik, sizler için cevap niteliğinde bir yazı hazırladık.

 

SEO Açılımı Nedir?

“Search Engine Optimization” yani kısa adıyla SEO, Türkçede Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinir. SEO yalnızca internet sitelerine değil; YouTube, Instagram, Facebook gibi bir çok sosyal medya platformu için sayfalara organik trafik çekme amaçlı kullanılır.

Seo uyumlu makaleler ve siteler, Google gibi dev arama motorları tarafından diğerlerine nazaran daha hızlı ve kolay analiz edilirler. Bu nedenle arama sonuçlarında diğerlerinden daha yukarıda yer alırlar. İnsanların Google’da yaptıkları aramalarda %99 oranında ilk sayfadan ileriye gitmemesi de SEO uygulamalarının önemini git gide arttırmıştır.

 

SEO Uzmanı Nedir?

Arama motorlarının siteleri daha detaylı incelemeye başlamasından bu yana SEO büyük ölçüde önem kazandı. İnternette yer edinmek isteyenler SEO uzmanlarına yani SEO danışmanlığı hizmetlerine koşmaya başladılar. SEO uzmanı, içeriklerin ve internet sitelerinin optimize edilme işlemlerinde uzmanlaşmış kişilere deniyor.

SEO uzmanı olmak ve SEO çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmek, yapılan çalışmaların kalitesini kontrol etmek göründüğü kadar kolay değil. Bir SEO uzmanının teknik bilginin yanı sıra pratik bilgisi de oldukça önemli. Tecrübeli bir SEO uzmanı ile çalışmak, SEO hizmetinin kalitesini gözle görülür biçimde arttırabilir.

 

SEO Danışmanlığı ve Hizmeti Almak

Bir SEO Danışmanlığı hizmeti almak, sitenizin uçuşu için rampa niteliğinde olabilir. Profesyonel bir danışman ile çalışarak işlerinizi büyütebilir, ziyaretçi sayısını arttırabilir, mağazanıza daha fazla kullanıcı çekebilirsiniz. Bu konuda yusuftahaluleci.com olarak sizlere SEO danışmanlığı hizmeti
vermekten mutluluk duyarım.

Sayfamızdaki “İletişim” sekmesinden benimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)