Google Adwords (SEM)

Google Adwords Nedir, Ne İşe Yarar? 2022 Adwords Hizmeti

İnternet reklamcılığı alanında en başarılı ve güvenilir sistemlerden biri olan Adwords, sitelerinize ziyaretçi çekmek, mağazanıza daha fazla müşteri ziyareti sağlamak gibi amaçlarda kullanılan bir sistemdir. Yazımızda Google Adwords Nedir, Ne İşe Yarar gibi sorulara cevap veriyor olacağız.

 

Google Adwords Nedir?

Google AdWords, reklam verenlerin reklamlarını Google’ın arama motoru sonuç sayfasında görüntülemesine olanak tanıyan bir reklamcılık platformudur. İşletmeler, hedeflemek istedikleri anahtar kelimelere dayalı olarak, reklamlarının arama sonuçları sayfasının en üstünde yer almasını sağlamak için ödeme yapar. Platform, tıklama başına ödeme (PPC) reklamcılığıyla çalıştığından, yalnızca bir ziyaretçi reklamınızı tıkladığında ödeme yapmanız gerekir ve bu ödeme bakiyenizden düşer.

Google AdWords, işletmelerin dünya çapındaki müşterilere ulaşmasına ve işlerini büyütmesine yardımcı olan en büyük çevrimiçi reklam platformlarından biridir. Bu tıklama başına ödeme ağı aracılığıyla, reklamcılar anahtar kelime aramalarına, ülke ve cihaz türüne göre kullanıcıları hedeflemesi ve reklamlarını ürünleri veya hizmetleriyle ilgilenen kullanıcılara sunması için Google’a ödeme yapar.

 

Google Adwords Ne İşe Yarar? Gerçekten Yararlı Mıdır?

Adwords kullanarak dilediğiniz kelimede araştırma yapan insanlara sayfanızı en üstte gösterebilirsiniz. Adwords ile Google’a reklam vererek, SEO kriterlerine bakılmaksızın sayfanızı aramalarda en üste çıkarabilirsiniz.

Google Ads, büyük ve küçük her tür işletme için yararlıdır. Doğru yönetildiğinde, nitelikli, pazardaki potansiyel müşterileri hedefleyebilen uygun fiyatlı bir reklamcılık biçimidir. Google Adwords hizmeti alarak web sitelerini daha fazla kullanıcı ziyaretine açık hale getirmek oldukça önemlidir.

 

Google Adwords Hizmeti

Siteniz veya markanız için Google Ads ile reklam yaptırmak istiyorsanız öncelikle bir profesyonelle çalışmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bir profesyonel, harcamaları minimuma indirecek; doğru uygulamalar ve ayarlar ile doğru kitleye reklamınızı gösterecektir.

Ben de, yusuftahaluleci.com olarak profesyonel Google Ads hizmeti veriyorum. Sayfadaki “İletişim” sekmesinden iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, markanızın büyümesindeki ilk adımları şimdiden atabilirsiniz.

Google Adwords (SEM)